Malzemeler

 • Çimento Bazlı Kristalize
  Negatif (içten) su izolasyonu yapabilmek için, betonarmenin içerisinde kristal üreterek su geçiren kılcal çatlakların tıkanması için kullanılan çimento bazlı malzeme.
 • EPDM Membran
  EPDM membran; etilen, propilen ve çok düşük miktarda dien monomerin sentezlenmesi; karbon eklenmesi ve çeşitli yağların ve bağlayıcıların işlenmesi ile meydana gelen son derece esnek bir elastomerik polimerdir. EPDM, fiziksel özelliklerini uzun yıllar boyunca sürdürmektedir.
  EPDMin başarısı, uzun ömürlülük, iklimsel dayanım, elastiklik vb. mükemmel fiziksel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. EPDM membranlar gerek yeni çatılarda gerek mevcut çatı üzerine yapılan uygulamalarda hafif ve kolay uygulama olanakları sunmaktadır.
  Mekanik sabitlemeli uygulamalarda taşıyıcı kullanılmaktadır. Membranın alt ve üst EPDM katmanları arasına, örgü şeklinde ve yüksek mukavemetli polyester bir taşıyıcının yerleştirilmesiyle meydana gelmektedir.
 • PVC Membran
  PVC Su Yalıtım Membranları temelden ara katmanlara ve ara katmanlardan çatıya kadar tek kat olarak uygulanabilen
  İklimsel etkilere dayanımı, kutupsal iklimden tropikal şartlara kadar olan ürünler son derece uzun ömre sahiptir.
  Uzun hizmet ömrü, Zor alev alma özelliği, Yüksek mekanik dayanım, Buhar geçirgenlik, Sıcak hava ile kusursuz ek yeri kaynağı imkânı, İklimsel şartlara karşı yüksek dayanım, Bitki köklerine dayanım, Kolay kullanım ve uygulama kolaylığı, Estetik olması (çeşitli renklerde üretim imkânı)
  Kullanım Alanları: Hafif metal çatılar, Betonarme teras çatılar, Bahçe teras çatılar, Otopark teras çatılar, Döşemeler, Perde duvarları, Islak hacimler, Havuzlar, Göletler, İçme suyu depoları
 • HDPE Sodyum Bentonit Membranları
  Yeni nesil sodyum bentonit su yalıtım membranlarında, HDPE’nin yüksek esnekliği, kimyasal ve delinme dayanımı Sodyum Bentonit Killeri’nin kendi kendini onarma özelliğiyle birleştiriliyor.
  Membranların bir yüzeyi HDPE, diğer yüzeli ise saflaştırılmış sodyum bentonit killerden oluşur. HDPE’nin yüksek fiziksel dayanım, kimyasal dayanım ve esneklik özelliği, Sodyum bentonit killerinin jelleşip genleşerek delik kapama ve kendi kendini onarma özelliğiyle bir araya gelerek temelleri risklere karşı iki kere korur.

  Avantajları:
  . HDPE tabaka ve Sodyum Bentonit killeri ile ikili koruma
  . Kendi kendini onarma
  . Membran ve beton yüzey arasında su hareketine (su izi) izin vermeme
 • Bitümlü Membran
  Membran Nedir ? Polimer esaslı plastiklerle Bitümün (asfalt) modifiye edilerek, taşıyıcı donatılarla birlikte üretilen su yalıtım örtüleridir. Bitümler; 
  1.Penetrasyon Bitümleri,  2.Okside Bitümler,  3.Polimer Bitümler, 
  olarak gruplandırılır. Polimer Bitümler, Plastomerik ve Elastomerik olarak ikiye ayrılır.

E-Bülten

Yenilikler ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız eposta listemize üye olabilirsiniz.

Eposta adresi *Anket

Yapı Kimyasallarını tanıyor musunuz?

 • Tüm Anketler